server tanıtımı, server tanıtım, pvp, knight online,metin2, Silkroad, online oyun, oyun, ko, gold, pvp alanı, bot, serverlar, gold, knight online, türkko, türk knight, serverlar, 1299, 2xxx, sw, asas
Pvp server tanıtım alanı | PVP ALANIKonuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beşiktaş'a ait Bütün Tesisler
tulüteber
#1
Vodafone Arena

Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük anlaşması olarak, 20 Ağustosta imzalanan 15 yıllık sponsorluk kapsamında inşası başlayan yeni spor ve eğlence kompleksinin adıdır.
23 Kasım 1947de ilk karşılaşması ile kapılarını açan İnönü Stadyumu o günden günümüze Süleyman Seba, Hakkı Yeten (Baba Hakkı), Sanlı Sarıalioğlu, Rasim Kara, Rıza Çalımbay, Metin- Ali- Feyyaz ve daha birçok değerli isme ve bunun da ötesinde Beşiktaş ruhuna ev sahipliği yapmıştı. İnönünün güçlü tarihi mirasını, asil ruhunu ve Vodafoneun teknolojik gücünü arkasına alan Beşiktaşın yeni evi Vodafone Arena yeni zaferler için inşa ediliyor.
Vodafone, Beşiktaş'ın yeni stadyumunu Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu haline getirecek. Avrupa ve Amerika'nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Farklı boyutlarda HD monitörler, İnteraktif ekranlar stadın farklı farklı noktalarında; taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını an be an yayınlıyor olacak. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlarla maça ilişkin bilgilere istenildiği anda ulaşılması mümkün kılınacak.
Vodafone Arena Beşiktaşın yeni evi olmanın yanı sıra, halkın eğlence ve güzel zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilmekte. Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecektir. Uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de bu kompleksin çatısı altında kendine yer bulacaktır. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yerini yenileyerek korurken, Vodafone Cep merkezi de taraftarlara ve ziyaretçilere hizmet sunacaktır. Kısaca Vodafone Arena, sadece maç günlerinin değil, her gün gidilebilir, zaman geçirilebilir bir yaşam alanı olarak konumlanacaktır.

[​IMG]

Koltuk kapasitesi: 41.903
Loca sayısı: 147
Loca koltuk sayısı: 1847
VIP koltuk sayısı: 2150
1.600 metrekare VIP restaurant / lounge alanı
1.800 metrekare ile Türkiye'nin en büyük Kartal Yuvası ve BJK Müzesi
Vodafone Cep Merkezi
Otopark: 350 araç
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)
Saha çizgisi ile tribün arasindaki uzaklık:
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm
Basın tribünü kapasitesi: 186 kişi
Çatı özelliği: Çatı tüm tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde, kablo sistemle çözülmüş, PTFE kaplı olarak tasarlanmıştır.

<font color="red"><strong>

BJK AKATLAR COLA TURKA ARENA


[​IMG]

BJK Akatlar Cola Turka Arena, 45 dönümlük arazi üzerinde yer almaktadır. Arazide; çok amaçlı spor salonu, 6 adet tenis kortu, bir büyük 4 adet halı saha, kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, Türkiye?nin en büyük bowling salonu, alışveriş merkezi ve restaurantlar olarak planlanmış; şu anda 5.600 metrekare zemine oturan, 8.500 metrekareyi kapsayan spor salonu faaliyete geçecek hale getirilmiştir.

Spor karşılaşmalarında, 3.200 seyirci kapasitesine sahip olan BJK Akatlar Cola Turka Arena; şov, gösteri ve konserlerde 4.500 kişilik kapasiteye sahiptir.

120 metrekarelik bir adet kafetarya, 210 metrekarelik 2 adet restaurant, maç ve gösteri esnasında seyircilere hizmet verebilmesi için salonda 5 adet büfe, protokol ve diğer seyirciler için ayrı dinlenme salonları, 3 büyük ve 4 küçük olmak üzere 80 kişilik özel localar mevcuttur.

Seyirci kapasitesine göre, erkekler için 29 adet WC, 31 adet pisuvar, 22 adet lavabo, bayanlar için 18 adet WC, 19 adet lavabo ve engelliler için özel tasarlanmış WC, ayrıca engelliler için de özel seyir yerleri ayarlanmıştır.

Misafir seyirciler için ayrı ana giriş kapısı ve oturma bölümü, diğer seyircilerin maç veya gösterileri izleyebilmesi için 3 ayrı ana giriş kapısı, tahliye için de 7 adet kapı mevcut olup, protokol için ayrı kapı ve kat otoparkı düzenlenmiştir.

BJK Akatlar Cola Turka Arenada güvenlik önlemlerine de önem verilmiştir. Yangın ihtimaline karşılık tesisat çekilmiş, elektrik kesilmesine karşı bütün salon aydınlatmalarını kesintisiz karşılayabilecek kapasitede jeneratör sistemi kurulmuştur.

Yaz aylarında kullanılmak üzere 1.100 metrekarelik açık terasın yanı sıra, salonda basketbol ve voleybol takımlarımızın arka arkaya maç yapılabilmelerini sağlayacak şekilde 4 ayrı soyunma odası yer almaktadır. Her soyunma odası içerisinde 10 adet duş, 3?er adet pisuvar, özel soyunma dolapları, masaj odaları yapılmıştır.

BJK Akatlar Cola Turka Arenanın salon aydınlatmaları ve parke zemini, FIBA standartlarına uygun ve en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Seyirciler ve sporcuların konforu düşünülerek klima sistemi kurulmuştur.

[​IMG]

Şov gösterilerinde ses kalitesini artırmak için akustik tavanlar ve ses düzeni yaptırılmıştır. Sahne sanatçıları için 14 adet kulis, assolist için duş ve WC?si olan özel oda, diğer sanatçıların kullanımına ayrılmış özel 5 adet duş, 7 adet WC, oda içlerinden sahnedeki gösteriyi takip edebilmeleri için kamera ve TV sistemi, şov-gösteri ve konserlerde seyirci kapasitesi düşünülerek saha kotunda seyirciler için 6 adet WC yapılmıştır.

Tüm mekanlar havalandırma ve ısıtma sistemleriyle donatılmıştır.

Hakemlerimiz için 4 adet, içerisinde duşu ve WCsi bulunan odalarımız mevcuttur. 300 metrekarelik fitness center içerisinde erkek ve bayan soyunma, duş ve masaj odaları yer almaktadır. Sporcularımız için 75 metrekarelik dinlenme salonu, ayrıca konferans ve röportaj salonu bulunmaktadır. Antrenör, menajerler, yönetim ve muhabese için hizmet ve depolama odaları yaptırılmıştır.

BJK FULYA SÜLEYMAN SEBA KOMPLEKSİ

[​IMG]

FULYA RÜYASI GERÇEK OLDU

Tam yarım asırdır Beşiktaşâın tarihine damgasını vuran BJK Fulya Süleyman Seba Projesine, Hakkı Yetenden Mehmet Üstünkayaya, Süleyman Sebaâdan Serdar Bilgiliye kadar birçok başkanımız, yüzlerce Beşiktaşlı emek verdi. 30 Mayıs 2004 tarihinde Beşiktaş Başkanlığına seçilen Yıldırım Demirören, göreve başladığı ilk günden itibaren Fulyanın Beşiktaşın geleceği için çok önemli bir proje olduğunu her fırsatta dile getirdi ve çalışmaları hemen başlattı. İşte bu önemli projede mutlu sona ulaşıldı. Kulübümüzü yıllık sabit gelirinin yüksekliği açısından da Türk spor tarihinde farklı bir yere taşıyacak olan ve inşaatı tamamlanan BJK Fulya Süleyman Seba Projesinin açılışı 11 Şubat 2009da görkemli bir törenle yapıldı.

Hakkı Yetenden Mehmet Üstünkayaya kadar birçok dönem kulübümüzün gündeminde olan Fulyanın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınması için Onursal Başkanımız Süleyman Seba da çok emek verdi ve bir bölümünü de aldı. 16 yıllık Seba döneminden sonra 2000 yılında başkanlığa seçilen Serdar Bilgili döneminde de tesisin planlaması yapıldı. Bilgili döneminde de Fulya için yoğun çalışmalar yapıldı. Fulyanın Süleyman Seba ismini alması, planlamaların tamamlanması, ruhsatların alınması ve projenin başlatılmasını ise 30 Mayıs 2004 tarihinde Beşiktaş Başkanlığına seçilen Yıldırım Demirören tarafından yapıldı. BJK Fulya Süleyman Seba Projesi, İnönü Stadının inşaatının bitiş tarihi olan Ekim 2004ten itibaren Yönetimimizin öncelikli hedefi halindeydi. Bu hedef doğrultusunda Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz İlhan Durusoy başkanlığında Yüksek İstişare Kurulu kuruldu. Proje geliştirme çalışmaları tamamlanarak geliştirilen Avan Proje, 2005 yılının Şubat ayında Genel Kurul Üyelerimize tanıtıldı. Ardından onaylanan proje üzerine ihale çalışmalarına başlandı. Bu çalışmaların sonucunda dört ayrı modelden oluşan ihale dosyası hazırlandı. Bu modeller; yüklenici finansmanı, yüklenicinin bulduğu işveren finansmanı, yatırımcı işletmeci modeli ve kat karşılığı inşaat modeliydi. Bu dosyanın tanıtımının ardından ihaleye Türkiyenin önde gelen 17 inşaat firması davet edildi ve bunlardan 10u katıldı.

7 Haziran 2005 tarihinde şirketlerden alınan teklifler, 18 Temmuza kadar İhale Komisyonu tarafından incelendi, çeşitli görüşmeler ve pazarlıklar yapıldı.

Ve proje, yüzde 67′si kulübümüze ait olmak üzere kat karşılığı inşaat artı bedelle 21 Temmuz 2005 tarihinde Aşçıoğluna ihale edildi. Sözleşmenin imzalanmasının ardından 25 Temmuz 2005 tarihinde Ahmet Fetgeri Spor Salonu ve Hakkı Yeten Stadyumunun yıkımına başlandı.

PROJENİN KAPSAMI

Projenin neleri kapsadığına gelince Aşçıoğlu firması, kendine ait yüzde 33lük kısmı konut yapıp satma ve oradan sağladığı finansmanla kulübümüze ait kısımları inşa etme modeliyle ilerledi. Dolayısıyla projede yer alan iki blok tamamen konut olarak inşa edildi. Kulübümüze ait olan kısım için pazarlama stratejisi ise projeden önce gerçekleştirildi. Projenin çok yakınında, çok büyük bir alışveriş merkezi bulunması, şehirde yapılmakta olan alışveriş merkezlerinin sayısı, projenin lokasyonu, şehiriçi trafiği, garantili gelir sağlama hedefi gibi nedenlerle, alışveriş merkezinden çok, hastane, hipermarket, otel, İstanbulda yeni gelişmeye başlayan dev teknomarketler gibi az sayıda, büyük alanlı ve uzun vadeli garantili kiralama yapma fonksiyonları göz önünde bulunduruldu. Pazarlama çalışmalarına çok erken başlamanın verdiği avantajla, kira sözleşmeleri de aynı hızla, inşaata başlar başlamaz yapıldı. Hastane için sağlık sektörünün ileri gelen kuruluşlarından Acıbademle, hipermarket için uluslararası bir güç olan Metro AGnin hipermarket zinciri Realle, teknomarket için Medya MARKla, ofis ve yiyecek bölümü için Aşçıoğlu firması ile uzun vadeli kira sözleşmesi imzalandı. Toplamda 160.000 metrekarenin üzerinde olan projenin çevre düzenlemesi de büyük bir özenle yapıldı.

PROJENİN TEKNİK DETAYLARI

İnşaat Sözleşme imza tarihi:21.07.2005

İksa-hafriyat Başlama Tarihi: Eylül 2005

Kaba İnşaat Başlama Tarihi: Nisan 2006

BJK Süleyman Seba Kompleksi Toplam İnşaat Alanı:162 500 m2

Toplam 45760 m2 alana sahip 42 Katlı 2 Residence Bloğu

Toplam 23000 m2 alana sahip 17 Katlı Hastane Bloğu

Toplam 13600 m2 alana sahip 27 Katlı Ofis Bloğu

17800 m2 Market ve Çarşı

8080 m2 Teknomarket

3050 m2 Food Court

2700 m2 Kültür ve Kongre Merkezi

1300 Araçlık Ticari Otopark

376 Araçlık Konut Otoparkı

Kullanılan Betonarme Betonu: 114,515 m3

Kullanılan Betonarme Demiri: 19,000 ton

Kullanılan Toplam Seramik Miktarı:78,500 m2

Kullanılan Toplam Doğrama Miktarı: 17,200 m2

Kullanılan Toplam Şap Miktarı: 70,000 m2

Kullanılan Toplam Fibrobeton (dış cephe kaplaması) miktarı: 43,500 m2

Kullanılan toplam boru miktarı (mekanik): 185 km

Toplam havalandırma kanalı uzunluğu: 52,000 m2

Toplam trafo kapasitesi: 8.8 MW

Toplam jeneratör kapasitesi: 7.4 MW

Toplam ısıtma kapasitesi: 10,800 kW

Toplam soğutma kapasitesi: 10,750 kW

Toplam çalışan eleman sayısı: 1950 kişi


BJK KOLEJİ


[​IMG]

Beşiktaş Belediyesinden 10 yıllığına kiralanan alan üzerinde bulunan ve lokanta olarak düşünülen binanın okul olarak tadili teklifimiz 28.06.1996 tarihli encümen kararı ile uygun görülmüştür. Kaynar Eğitim Hizmetleri ve Tesisleri A.Ş. ile okul yapımı ve işletilmesine ilişkin bir sözleşme imzalanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 20.05.1997 tarihli izni ile 1997-1998 öğrenim yılında anaokulu ve ilkokul olarak hizmete girmiştir. Anaokulu ve ilkokul kısmı Çileklideki binada hizmet vermekteyken 8 yıllık Temel Eğitim Yasasının çıkması ile mevcut binanın yeterli büyüklükte olmaması nedeniyle Reşitpaşa semtinde kiralanan binada 6 ,7 ve 8. sınıflara eğitim verilmektedir. Öğrencilerin Akatlardaki Spor Salonundan faydalanmaları da sağlanmıştır.​
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Beşiktaş&amp;#039;ın transferinde şok ayrıntı kocamanerendemir 0 36,167 10-01-2018, Saat: 18:27
Son Yorum: kocamanerendemir
  Beşiktaş&amp;#039;ta antrenman öncesi gerginlik suhuletatasevin 0 36,183 10-01-2018, Saat: 18:27
Son Yorum: suhuletatasevin
  Lucescu ve Havutçu, Beşiktaş&amp;#039;ın Antalya kampını ziyaret etti dinçsanselin 0 36,184 10-01-2018, Saat: 18:27
Son Yorum: dinçsanselin
  Beşiktaş taktik çalıştı dalokayhalittin 0 36,165 10-01-2018, Saat: 18:27
Son Yorum: dalokayhalittin
  Süleyman Seba ~ Kimdir? Beşiktaş Tarihi ve Hayatı ! berinayzıt 0 36,197 10-01-2018, Saat: 18:23
Son Yorum: berinayzıt

Hızlı Menü: