server tanıtımı, server tanıtım, pvp, knight online,metin2, Silkroad, online oyun, oyun, ko, gold, pvp alanı, bot, serverlar, gold, knight online, türkko, türk knight, serverlar, 1299, 2xxx, sw, asas
Pvp server tanıtım alanı | PVP ALANIKonuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Mage Rehberi
serbülentsağan
#1

[​IMG]
Knight Online’da mage nedir? Ne iş yapar ?

Mage her party’e gerekli olan bu karakter party’i kaçırmaya, uzakta olan kişileri yanına çekmeye, büyük bir alana atak yapmaya yarar. Bu karakter 3 değişik atak tipine sahiptir. Bunlar Flame, Glacier, Lightning dir.Mage 2 tip oynama seçeneği vardır. Bunlar Paper Mage ve İnt Mage’dir. Tabi bu paper-int arasında bir secimde olabilir. Örneğin Half Paper denilen olay gibi. Bu tiplerden birini seçerken kullanmak istediğiniz element türüne göre seçmelisiniz.
Fire(Ateş) Skilleri​
[​IMG]
[​IMG]
[​IMG]
Glacier(Buz) Skilleri​
[​IMG]
[​IMG]
[​IMG]

Lighthing(Yıldırım) Skilleri​
[​IMG] [​IMG] [​IMG]
Master Skilleri​
[​IMG]
83 Skilli
Koruyucu bir ejderha cağırır.
[​IMG]
Mage karakterinin vuruş gücünü arttıran faktörler

 • Rakibin Resistantı düşük olması.
 • Karakterinizdeki Magic Power Bonusu nun fazla olması.
 • Karakter seviyesinin yüksek olması ve itemlerin iyi olması.
Hasarı maximum seviyeye çıkartacaktır
Paper mage

Statlarını mp,kalanı int olarak veren mage tipidir.Amacı max damage vermektir..Bunun için defansından ödün versede,kodum mu oturtmak isteyen bir mage böyle olmalıdır.Zaten sıkı bir mage olursa taktığı unique takılar ile defans açığını kapatır.Bu magenin avantajı,çoğu skilli ile 700+ vurması,dezavantajı ise battle priestler ile birlikte cz de en çok atak yapılan karakter olmasıdır.
Avantajları
Yüksek Hasar
Dezavantajları
Çok kırılgan bir yapı
Statları
MP: 255
INT: 102
şeklinde olabilir
İtemler

İlk levellerde verilen armoru +8 ve üstünü kullanıcak şekilde statlarınızı ayarlamalısınız.
Silah olarak eğer atak türünüze göre Lycaon Staf, Lupus Staf, Lobo Staf’lardan birini secmelisiniz.Seçtiğiniz saldırı türüne göre yüzük olarak Flame Ring, İmir Ring, Shio Tears yüzüklerinden saldırı türünüze göre birini seçmeniz lazım. Belt olarak Glass Belt, Neck olarak Elemental Pendant, küpe olarak da , Agate Earing öneririm.
NOT:Ronark Land(CZ )da Popülerliği düşük bir yapılandırmadır.
Pet mage

Complete (+8). Giyecek kadar int,kalanı mp veren mage tipidir.Genelde ice ya da lightning birincil skill tercihleridir.Ice ve lightning gibi durduran veya yavaşlatan skilli seçen mageler mutlaka pet mage olmalıdırlar.Çünkü bir lightning mage paper iken 3 vurusun 1 tanesinde kitlerse,pet mage iken 2 veya 1 vuruşta kitler..İntelligence puanı lightning ve ice skillerine bonus özellik katar.Bu magelerin avantajı kitleme ve durdurma yeteneklerini paperlara göre daha üstün olması ile defans farkı (unique takılar ele alınmadığında),dezavantajları ise paper magelere göre daha az damage vermeleridir.
Avantajları
Canı ve Defansı Paper Mage ye göre daha yüksek
Dezavantajları
Fazla yok ama Paper mage ye göre daha düşük bir hasar.
Statlar
Genel olarak
INT: 160
Geri kalan puan MP ye verilmeli.
İtemler

Ardream ve Ronark Land Base için
Takı olarak seçtiğiniz saldırı türüne göre yüzük olarak Flame Ring, İmir Ring, Shio Tears yüzüklerinden saldırı türünüze göre birini seçmeniz lazım. Belt olarak Glass Belt, Neck olarak Elemental Pendant ve İron Neck, küpe olarak da , Lich King’s Pride öneririm.Staff olarak Elixir, Elysium, Hell Blood, Garp, Oasis, Chaotic Staf’larından birini seçmelisiniz.
Ronark Land
Magelerin en rahat ettiği Zone diyebiliriz.Mage bağımsız olarak item bakımından ve oyunculuğu bakımından sağlamsa güzel sonuçlar yakalayabilir.Magelerin toplu olarak da en planlı hareket ettikleri Zone tipidir.Takı olarak Ronark Land Base takılarını kullanabilirsiniz.Set olarak ise Krowaz set Kullanmalısınız. Staff Olarak ilk önce staff ları öğrenelim
Staff Türleri:
Glacier Damage veren Staff ( Molok ) , Flame Damage veren staff ( Fulitol ) , Lightning Damage veren staff ( Faun ) Olarak bilinir.
Stafflar kendı aralarında 3 cins özelliğe sahipler :
 • Undef. Cinsi stafflar : Staff rakipte patladıgı zaman rakip bir mage tarafından tp edilemez.Eğer patlayan kişi mage ise teleport skillerini kullanamaz ( Blink gibi )
 • Kaul Cinsi stafflar : Patladığı kişiyi domuza çevirir.Domuza dönen kişi tp yapamaz , priest ise debuff atamaz , herhangi bir job atak yapamaz ama hareket edebilir.
 • Aztec Gold Cinsi Stafflar : Bu staff patladığı anda rakip pot basamaz ve her heal ve minor bastıgı anda 2000 küsür net damage alır.Staffın patlamasından dolayı ölen kişiden np puanı gitmez.Öldüren kişiyede np gelmez.Priestler Cure atarak bu etkiyi silebilirler.Ayrıca Juriad gibi eventlerde staff patlamasından ölen ırktan sayı gitmez , öldüren ırkada sayı gelmez.Sadece patlayarak o rakibi zone dışı bırakır.Krowaz staffları -70 -75 defans düşür.Haliyle düşük olan defansınız dahada düşünce daha kırılgan bir yapılandırmaya sahip oluyor..krowaz stafflarını mage clanlar dışında takılanlar için önermiyorum.
Book Of Wisdom da tercih edilebilir
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Castellan's Castle Rehberi süerfernur 0 139,535 13-10-2017, Saat: 14:52
Son Yorum: süerfernur
  Upgrade Anlatım Rehberi songüngürselin 1 139,583 13-10-2017, Saat: 14:49
Son Yorum: sanevivedit
  Kralların Komut Rehberi kılıçnurzen 0 139,515 13-10-2017, Saat: 14:49
Son Yorum: kılıçnurzen
  Gender Change Scroll Rehberi nilsuoğaner 0 139,497 13-10-2017, Saat: 14:47
Son Yorum: nilsuoğaner
  Genie Ayarlama Rehberi (Alternatif Anlatım) bahraserdar 0 139,480 13-10-2017, Saat: 14:47
Son Yorum: bahraserdar

Hızlı Menü: